Turkish Journal of Geriatrics 2006 , Vol 9 , Issue 1

Introduction

“Uluslararası Yaşlılar Yılı” ilan edilen 1999 dan beri Türk Geriatri Dergisi tarafından düzenlenen ve amacı genç meslektaşlarımızı “yaşlı sağlığı” konusunda araştırmalar yapmaları yönünde desteklemek olan; “EN İYİ ARAŞTIRMA YARIŞMASI” 2005 yılında da yinelenmiştir.

Bu yarışmayı “Alzheimer Hastalığında Beyin Omurilik Sıvısında (BOS) Biyolojik Belirteçler ve BOS un PC12 Hücre Hattı Canlılığı Üzerine İn Vitro Etkisinin Değerlendirilmesi” konulu araştırmaları ile kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr. Erdem Yaka, Dr. Mehtap Yüksel Eğrilmez, Dr. Pembe Keskinoğlu, Araş.Gör. Zahide Çavdar, Dr. Şermin Genç, Dr. Kürşad Genç, Dr. Leyla İyilikçi ve Dr. Görsev Gülmen Yener' i yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Yıllardan beri en iyi araştırma yarışması kapsamındaki baş vuruları titizlikle değerlendiren jüri üyelerimiz Prof.Dr.Fehmi AKÇİÇEK'e, Prof.Dr.Pınar AYDIN O'DWYER'a, Prof.Dr.Nazmi BİLİR'e, Prof.Dr.Oktay ERGENE'ye, Prof.Dr.Ali KUTSAL'a, Prof.Dr.Şule OKTAY'a, Prof.Dr.Aksel SİVA'ya ve Prof.Dr. Ethem TANKURT'a teşekkürü bir borç biliyorum.

Saygılarımla,
Dr. Yeşim GÖKÇE KUTSAL